bramla

Czerwony Kapturek - picture book

07:41

Mam Czerwonego Kapturka! (dziwne, nie?) I jaram się strasznie. To moja pierwsza książeczka (mam nadzieję, że nie ostatnia!), którą zrobiłam dzięki Brambli. (i można ją u niej kupić. O tu.)
Fajnie (wiadomo) napisał o nim Lupus. O tu.
A o tu jest jeszcze trochę więcej zdjęć książeczki.
(za dużo tekstu w nawiasach.)
(za dużo, kurczę.)

Czerwony Kapturek to książeczka obrazkowa, która ma na celu zachęcić dziecko do budowania własnej opowieści na podstawie klasycznej bajki Charlesa Perrault. Opowiadanie pozwala dziecku na ciekawe eksperymenty z językiem i swobodną ekspresję swojej osobowości, natomiast zakotwiczenie opowieści w znanej bajce, daje małemu narratorowi poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Ta zabawa ze słowem jest jednym z najważniejszych elementów budowania kompetencji językowej i komunikacyjnej u przedszkolaków.
Książeczka została od początku zaprojektowana z myślą o dziecku – jest lekka, ma niewielki format, a papier o dużej gramaturze ułatwia przewracanie kartek. Ilustracje są całkowicie pozbawione tekstu, żeby nie rozpraszać uwagi dziecka podczas tworzenia opowieści. Dodatkowo, aby bardziej zaangażować dzieci w świat obrazu, na skrzydełku okładki umieszczono wiele szczegółów, które można zapamiętać i odszukać na ilustracjach.
Autorką ilustracji jest Izabela Dudzik, która umiejętnie buduje atmosferę magicznego lasu, gdzie wszystko może się zdarzyć. A w tej bajce naprawdę wszystko jest możliwe, bo tu dzieci same decydują o losach bohaterów. Nie zapomniano jednak o starszych czytelnikach – na końcu książki znalazła się tekstowa wersja Czerwonego Kapturka, którą napisał Marek Jagielski.PROPONOWANE

0 komentarze